12-vjecari nga Saranda shpallet kampion

24/06/1817:25

Shperndaje:


 

Endri Doda kampion i Shqiperise ne shah ne seksionin u-12. Tashme ekipit te Butrintit, Sarande ju shtua dhe nje kampion i vogel i cili eshte teper premtues per te ardhmen. Midis 68 pjesemarresve nga i gjithe vendi ishin edhe 4 shahistet e rinj te Sarandes: Endri Doda, Eklea Omeri (nenkampione e Shqiperise u-10) Kelvin Kosta u-12 dhe Arber Doda u-14.
Gara u zhvillua ne Tirane 16-23 Qershor 2018.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.