“Vitin tjetër do të jetë më i egër”, mjeku Pipero tregon se koronavirusi mund të rikthehet

26/03/2021:36


Mjeku Pëllumb Pipero është shprehur se koornavirusi mund të rikthehet viitn tjetër dhe mund të jetë më i egër. I ftuar në studion e “Opinion”, Pipero tha se nëse pëson mutacion, shtë shumë i vështirë për t’u luftuar.

Ende nuk e dime si do sillet virusi. Duhet të kalojnë të paktën gjashtë muaj që të shohim se sa do të zgjasë imuniteti. Të gjitha gjasat janë që do të rikthehet vitin tjetër. Madje mund të jetë më i egër, nëse pëson mutacion. Është i vështirë,”– tha Pipero.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.