Sherr mes të moshuarve në fshatin Fterrë, ndërhyn prokuroria e Vlorës

Një sherr mes dy të moshuarve në Fshatin Fterrë, bashkia Himarë, ka degraduar në goditje me pëllëmbë dhe kanosje me fjalë.

Rastin e ka denoncuar një grua 52-vjecare në Komisariatin e Policisë Himarë, ku ajo kallëzon se një shtetas bashkëfshatar 58-vjecar e ka goditur me pëllëmbë dhe e ka kanosur me fjalë.

Policia e Himarës ka referuar për ngjarjen materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, ku 58-vjecari do të përballet me nenet 90 dhe 84 të Kodit Penal