Policia e Sarandës feston dhe arreston 2 persona në kërkim

Dita e djeshme për Policinë e Shtetit ishte një ditë feste, pasi përkujtohej 104-vjetori i krijimit të saj.
Por Policia e Sarandës e ka festuar këtë event edhe me 2 të arrestuar.
Bëhet fjalë për 2 persona të shpallur në kërkim, pasi janë dënuar nga Gjykata e Sarandës me nga 4 muaj burg, një 59-vjeçar për mashtrim dhe një 37-vjeçar për ”Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”