Parashikimi i motit në Sarandë deri në 2 Janar

Saranda gjatë periudhës 25 Dhjetor – 2 Janar do të vazhdojë të ketë një të qëndrueshëm. Moti do të jetë i kthjellët dhe nuk pritet të ketë reshje shiu. Përsa i përket temperaturave, netët më të ftohta parashikohet të jenë netët e fundit të vitit, ku në Sarandë termometri natën e Vitit të Ri pritet të shkojë -4 gradë Celsius. parashikimi-i-motit-sarande