Operacion i madh antidrogë, arrestohen 21 persona

Policia greke godet nje grup te trafikut nderkombetar te droges nga Shqiperia ne Greqi. Grupi trafikonte marijuane permes kufirit greko-shqiptar ne Igumenice dhe me pas e transportonte ne Athine. I njejti grup kryente dhe shperndarjen e marijuanes por edhe drogave te forta ne vende te ndryshme te Greqise. Gjate operacioni jane arrestuar 21 shtetas shqiptare e greke njekohesisht ne qytete te ndryshme te Greqise. Jane sekuestruar 142.5 kg marijuane, 3.3 kg kokaine, 1 pistolete dhe 16.756 euro. Ketij grupi ne operacione te meparshme i jane sekuestruar 140 kg marijuane, 650 gram kokaine dhe 400 gram heroine nderkohe qe llogaritet qe prej shtatorit 2018 ky grup ka arritur te trafikoje e shese rreth 500 kg marijuane, 6 kg kokaine dhe 1 kg heroine