LIVE: Zjarret përfshijnë edhe Ksamilin

Duke Ndodhur:
Një zjarr është aktivizuar pak minuta më parë në Ksamil.
Zjarri ka shpërthyer në një zonë të pandërtuar në hyrje të Ksamilit, e cila në vitet e komunizmit ka qenë ullishte.
Zjarrfikëset e Sarandës po shkojnë drejt vendngjarjes.

VIDEO

Pas ndërhyrjes së zjarrfikëseve nga Saranda, është bërë e mundur fikja e zjarrit në Kdamil.Punohet për zbardhjen e shkaqeve dhe zbulimin e autorit.

Gepostet von Saranda Web am Freitag, 7. August 2020