Koronavirusi/ Manastirliu: Shërohen pesë mjekë dhe infermierë

Edhe pesë mjekë dhe infermierë rezultojnë të shëruar pas testimit konfirmues të kryer në laboratorin e Institutit të Shëndetit Publik.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu me një postim në rrjetet sociale ka ndarë lajmin e mirë, duke theksuar se janë 13 personel shëndetësor të shëruar në Tiranë dhe Durrës.
Janë të shëruar 7 mjekë, 4 infermierë dhe 1 sanitare.