Ish-deputeti i Sarandës: “U arrit “tymi i bardhë”, për t’i nxjerrë tymin e zi Shqipërisë”

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes palëve politike për Reformën Zgjedhore.
Me tone të forta kritike, Patozi shkruan se kjo marrëveshje do i nxjerr “tymin e zi”, Shqipërisë për të paktën 5 vite të tjera.

“FALEMINDERIT QË EKZISTONI!

Sot u arrit “tymi i bardhë”, për t’i nxjerrë tymin e zi Shqipërisë për të paktën edhe 5 vjet të tjera. Faleminderit zoti Luli Basha dhe zoti Edi Rama!”