Gramozi-Butrinti 1-1/ Barka shënon golin e barazimit në minutën 94

Kur dukej se Butrinti po e humbiste takimin e sotëm në Ersekë, Barka ka shënuar golin e barazimit në minutën e 94.
Futbollistët e Gramozit kryesonin takimin 1-0 me golin e shënuar në minutën e 62-të, por goli i Barkës ka barazuar shifrat, duke bërë që ekipi të kthehet nga Erseka me 1 pikë dhe në vendin e 4-të me 19 pikë, aq sa dhe ekipi i Delvinës.