Edhe qytetaret e Delvines humbin besimin te Saranda Web, denoncimet i dergojne te Doktori

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar nje denoncim qe sipas tij tij eshte derguar nga nje qytetar nga Delvina.
Ja cfare shkruan Berisha:
Shikoni si vidhet buxheti i te semureve!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“pershendetje Doktor ish kryetarja e PS Delvine aktualisht Drejtoresh e Spitalit Delvin vjdh haptazi leket e spitalit .ne kete spital ka vetem 3 te shtruar +mjekun ter vitin dhe cdo muaj kuota nuk i kalon 3+1 4+1 tek ki spital ska ilace ka pak naft per te shpur te semuret ne sarand dhe ata te semur qe mund te mbahen ne Delvin drejtoresha nuk lejon mjekt te shtrojn dh ne kete menyr ajo ben sikur ben x investime lyen spitalin nga jasht me gerqele dhe regullon ndonje shkall ku brenda esht kancer i gjall pa ilace pa te shtruar dhe 5milion apo 10 milion sa e ka limitin mujor ajo hedh 2 dhe vjedh 8 po te vij nje audit apo prokuror te hetoj i kalb ne burg .fitore fitore”