Derbi i Jugut, Butrinti konfirmon autobuza drejt Gjirokastrës, Delvina ende në heshtje

Derbi i Jugut, takimi mes ekipeve te Butrintit dhe Delvines do te zhvillohet neser ora 16:00 ne stadiumin e Gjirokastres.
Tifozeria e ekipit te Butrintit ka marre diten e sotme nje lajm te gezueshem, pasi ata do te kene mundesine te udhetojne me autobuza te vene ne dispozicion nga klubi i Butrintit.
Nisja e autobuzit pritet te behet ne oren 14:00 nga stadiumi i Sarandes
Nderkohe nga ekipi i Delvines ende nuk ka ndonje informacion nese do te kete ndonje autobuz per tifozerine delvinjote.