Delvina korr fitore spektakolare ndaj Memaliajt

Ekipi i Delvinës ka korrur edhe nje tjeter fitore spektakolare ndaj Memaliajt ne Delvine.
Kjo eshte fitorja e trete ne radhe e ekipit delvinjot, duke u ngjitur ne vendin e dyte me 10 pike, po aq sa Maliqi kryesues.
Myftari ka shenuar 2 here gjate pjeses se pare ne minutat 27-te dhe 44-t.
Goli i trete eshte shenuar nga Cuno ne minuten e 60-te, ndersa Musta con ne minuten e 77-te rezultatin 4-0
Goli i nderit per Memaliajn eshte shenuar ne minuten ’84