Delvina fiton takimin në Ersekë

Ka përfunduar në Ersekë takimi midis ekipeve të Gramozit dhe Delvinës.
Takimi është mbyllur me fitoren e Delvinës me rezultatin o-1
Goli i takimit është shënuar nga K.Musta (75″)
Pas takimit të sotëm, Delvina ngjitet në veendin e pestë në kuotën e 7 pikëve, ndërsa javën tjetër pret në Delvinë për përballjen e radhës ekipin e Memaliajt.