Delvina fiton 2-0 ndaj Skraparit, barazohet në pikë me Butrintin

Ka përfunduar me fitoren 2-0 takimi në Delvinë midis Delvinës dhe Skraparit.
Golat janë shënuar nga Myftari në minutën e pestë dhe 32-të.
Me këtë fitore Delvina ngjitet në kuotën e 19 pikëve dhe në vendin e pestë të rënditjes së Kategorisë së Dytë, po  aq sa ekipi sarandiot i Butrintit,i cili ka barazuar takimin në Ersekë në minutën e 94-t.