Butrinti U-19 mposht 4-0 Bylis, ngjitet në vendin e parë dhe siguron Play off për Superiore

Ekipi U-19 i Butrintit ka mposhtur një prej rivalëve direkt për t’u ngjitur në Kategorinë Superiore.
Takimi midis Butrintit dhe Bylis, i luajtur sot në stadiumin “Andon Lapa” në Sarandë, ka përfunduar 4-0 në favor të Butrintit.

Golat janë shënuar nga Alesio Kolonja dhe Mario Mërkuri, përkatësisht nga 2 gola seicili.