3 vatra zjarri rrezikojnë një lagje në Kalasë, banorët në këmbë

Zjarret nuk kane te pushuar se djeguri ne zona te ndryshme te Sarandes dhe Delvines.
Gjate mbremjes se sotme raportohet se 3 vatra zjarri jane aktive ne periferite e fshatit Kalase, te cilat rrezikojne nje lagje ne kete fshat.
Banoret jane ne kembe per cdo te papritur, por nga ana tjeter apelojne per ndihme, pasi rreziku i zjarrit eshte i madh per shkak te bimesise se dendur dhe eres qe fryn ne luginen e Kalases.