Zbardhet vrasja e shqiptarit në burgun grek

14/02/1913:41

Shperndaje:


Policia greke ngre akuze per 8 shqiptare dhe 5 greke te burgosur ne burgun Koridalos. Ata akuzohet per grup te strukturuar kriminal, vrasje, gjobvenie, etj.
Ata akuzohen per:
1. Tentative vrasje te nje shtetasi grek, ndodhur me 03.11.2014 jashte baneses se tij ne Athine.

2. Vrasjen e avokatit grek Mixali Zafiropoulo, ne 12.10.2017 brenda ne zyren e tij ne Athine.

3. Kanosjen e nje avokati grek ne 07-08.02.2019 ne Athine. Ne kete rast te akuzuarit kane derguar 3 shtetas jashte burgut, per t’i marre 3000 euro avokatit nen kercenim per jeten. Autoret u arrestuan dhe vijon hetimi.

4. Vrasjen e shqiptarit Albert Bako me 14.01.2019 ne sektorin E te burgut Koridalos.

5. Ndihme ne arratisjen e shtetasve shqiptare Leonard Pepa dhe Elvis Pepa nga burgu i Koridalos ne 01.01.2019.

6. Tentative per manipulimin e shkakut te vdekjes se shqiptarit Bardhyl Tusha ne burgu Koridalos me 27.01.2019 me qellim qe te dukej si helmim dhe te akuzohej nje shtetas grek i burgosur.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.