Vrasja e Adriatik Lagjit në Kolumbi, rrëfimi i nënës: Djali nuk merrej me drogë

17/04/1811:58

Shperndaje:


Në media u fol se ai është vrarë nga kartelet e drogës për shkak të prishjeve të pazareve të drogës dhe për shkak të saisë së madhe të kokainës së kapur në vendin tonë, por kjo pistë është ende e pakonfirmuar.
Kjo vrasje vjen në një kohë kur në Durrës u kap 613 kg kokainë e ardhur nga Kolumbia me kontenierë të kompanisë së banave “Arbri Garden”. Ende policia nuk ka krijuar lidhje mes këtyre ngjarjeve, por ende nuk është zbuluar se kush ishte porositësi i drogës apo garanti i nisjes së ngarkesës më të madhe të kapur në vendin tonë ndonjëherë.
Report TV sjell detaje ekskluzive nga vrasja e Adriatik Lagjajt një muaj më parë në Bogota të Kolumbisë dhe një intervistë ekskluzive me njerkën e tij, Zelie Lagjaj. Ajo rrëfen se Adriatiku kishte 14 vjet që jetonte në Kolumbi ku ishte martuar me një shtetase kolumbiane me të cilën kishte edhe një fëmijë, ndërsa nga një martesë e mëparshme kishte edhe një tjetër djalë.
VIDEO https://www.youtube.com/watch?v=88dO4Tbjy2M

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.