Vijon aksioni i IKMT në Lukovë, banorët kërkojnë Jorgo Goron për t’u dhënë llogari – VIDEO

27/02/2413:31

Shperndaje:

Ka vijuar për të katërtën ditë me radhë aksioni i prishjeve të lokaleve nga IKMT në plazhin Shpella në Lukovë.

Sipas pronarëve të lokaleve, atyre nuk u është dhënë asnjë vendim prishjeje dhe nuk u është lënë kohë e mjaftueshme për heqjen e materieleve nga lokalet.

IKMT mbështetet në këtë aksion nga dhjetra forca policore, ndërsa kalimi i mjeteve për te plazhi është ndaluar nga Policia.

Banorët kanë kërkuar mbështetjen e bashkisë Himarë, pasi sipas tyre, ata lokalet i kanë me leje, por deri tani nuk kanë arritur të kontaktojnë me kryetarin ende në detyrë Jorgo Goro.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.