VIDEO – Edi Rama i shqetësuar për cilësinë e gurit në Shëtitoren e Sarandës, shumë i rrëshqitshëm

06/02/2117:14

Shperndaje:


Kryeministri Edi Rama gjatë inspektimit të sotëm të punimebe në Shëtitoren e Sarandës ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me cilësinë e gurot të përdorur dhe sidomos të pjesës së shkallëve në det, pasi siç u shpreh kryeministri janë shumë të rrëshqitshme dhe krijojnë myshk.
Kryetari i Bashkisë Sarandë Adrian Gurma u shpreh se ky problem do të zgjidhet me larjet periodike, por kryeministri propozoi gërryerjen e tyre ose vendoajen e bankine mbrojtëse prej druri, për të shmangur rënien e qytetarëve nëpër shkallë.

VIDEO

https://youtu.be/B67thRs529Q


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.