Vdekja në derë të shtëpisë! Predha e kohës së fashizmit para banesës në Delvinë

09/09/1914:08

Shperndaje:


Një predhë e kohës së pushtimit fashist qëndron përpara një banese në Delvinë duke rrezikuar çdo ditë jetën e banorëve.
Një banor i lagjes Sinan Ballaci në këtë qytet ka sjellë në redaksinë e Shqiptarja.com foto të saj.

Ai shprehet se predha daton që në kohën e pushtimit fashist dhe dita ditës banorët i tremben një tragjedie të mundshme.

Në rrugën ku është gjendur kjo predhë kalojnë vetëm makinat por edhe këmbësorët.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.