U kapën me 2 kg kanabis në automjet, arrestohen 2 persona

11/11/2012:40

Shperndaje:


Komisariati i Policisë Sarandë njofton se Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, kanë arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” një  shtetas 25 vjeç, banues në Sarandë dhe  një shtetas 32 vjeç, banues në Finiq, Delvinë.

Sipas policisë, arrestimi i tyre është bërë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, shërbimet e Policisë kanë gjetur rreth 2 kg sasi lënde të dyshuar narkotike cannabis sativa.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.