U kap me kanabis në Igumenicë, shqiptari tregon edhe 2 bashkëpunëtorët

07/12/2117:29

Shperndaje:

Punonjësit e Anti Drogës në Igumenicë kanë arrestuar 2 shqiptarë të akuzuar për posedim dhe trafik droge dhe një shqiptar tjetër të akuzuar për posedim droge dhe dhunë ndaj punonjësve të Policisë.

Siç raporton Thespro.gr, pas shfrytëzimit të informacionit, policia ka lokalizuar dhe arrestuar në një zonë të Thesprotisë një shqiptar, i cili pasi ka bërë rezistencë të fuqishme për të shmangur arrestimin, i janë sekuestruar dy pako kanabis, pesha totale (7,4) gram.

Nga hetimet e zhvilluara rezultoi se sasia e mësipërme ishte porositur nga një shqiptar tjetër, i cili ndodhej në një zonë të Thesprotisë së bashku me një tjetër shqiptar. 


Në pronësi dhe në shtëpinë e tyre u gjetën dhe u konfiskuan:

· Sasia e kanabis me peshë -171- gram,

· Shuma e parave 1.090 euro dhe 1500 lekë shqiptare.


Të arrestuarit janë dërguar në Prokurorinë Publike në Thesproti.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.