Turneu i Veteranëve të Futbollit në Sarandë/ Luftëtari nuk paraqitet, Delvina nuk ftohet

07/03/208:31

Shperndaje:


Zhvillohet ditën e sotme në Sarandë Turneu i Veteranëve të Futbollit, një event me pjesëmarrjen e ekipeve të Butrintit, Flamurtarit dhe Korfuzit të Greqisë.
Pavarësisht se fillimisht ishte njoftuar se eventi do të zhvilkohej me 4 ekipe, vetaranët e Luftëtarit nuk janë paraqitur.
Mister mbetet arsyeja pse nuk u ftuan në këtë event veteranët e ekipit të Bistricës së Delvinës.

Më herët Bashkia Sarandë ishte justifikuar se eventi organizohej nga Prefekti i Vlorës, një justifikim absurd ky pasi kushdo e di se askush s’mund të organizojë evente dhe të përcaktojë të ftuarit në shtëpinë e fqinjit.
Nga ana e tifozerisë së Delvinës pati një indinjatë dhe irritim për lënien e veteranëve të Bistricës jashtë eventit.

https://www.facebook.com/143672462471081/posts/1445017919003189/


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.