Transportonte 128 kg kanabis, arrestohet në kufi

14/02/1912:51

Shperndaje:


Kapen rreth 128 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar.
Droga u kap ne rrugen periferike Agia Nikola – Filat, ne vendin e quajtur Mavroneri, Igumenice.
Eshte ndaluar nje mjet qe ishte ngarkuar ne kufirin e gjelber, brenda te cilit u gjeten dhe sekuestruan 127 kg 900 gram marijuane, 350 euro dhe 1 celular. Ne pranga drejtuesi i mjetit, shqiptar 49-vjec.
Prej fillimit te vitit, policia greke ka sekuestruar rreth 1 ton marijuane qe vinte nga Shqiperia 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.