Transportonin 8 kg kanabis, arrestohen 3 persona, 1 në kërkim

20/07/1923:21

Shperndaje:


2 shqiptarë dhe 1 grek janë arrestuar ne Arta të Greqisë, të akuzuar për transporetin e 8 kg kanabis.
Policia greke ka ndaluar për kontroll një automjet, në të cilin udhëtonte një shqiptar i moshës 35 vjec dhe një grek i moshës 25 vjec, ku pas kontrollit në automjet janë zbuluar në portbagazhin e mjetit një cantë që kishte 8 pako me 8 kg kanabis.
Nga hetimet e policisë greke është zbuluar se një automjet tjetër, në të cilin udhëtonin gjithashtu një grek i moshës 19 vjec dhe një shqiptar i moshës 36 vjec kishte rolin sinjalizues për kontrolle të mundshme gjatë rrugës.
Policia ka arritur të arrestojë shqiptarin 36 vjecar, ndërsa është në kërkim të 19 vjecarit grek


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.