Transportonin 3 çanta me kanabis për në Greqi, kapen nga policia greke 3 të rinj

16/10/2012:34

Shperndaje:


Tre të rinj nga Shqipëria janë arrestuar mbrëmjen e djeshme nga policia greke në Ksehorën e Poshtme, pranë Filatit, Greqi.

Arrestimi i tyre është bërë pasi ata janë kapur nga oficerët e policisë të Departamentit të Prokurorisë së Drogës të Nën-Drejtorisë së Sigurisë Igumenicës në bashkëpunim me oficerët e policisë të Departamentit të 2-të  të Gardës së Kufirit të Filatit dhe pjesëmarrjen e tre oficerëve të policisë, duke transportuar 3 çanta me kanabis.

Tre shqiptarët janë kapur pasi kanë udhëtuar rreth 5 orë me këmbë nga kufiri shqiptar duke transportuar lëndën narkotike me peshë totale 31.7 kg


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.