Tragjedia në Greqi: Një familje nga Saranda të zhdukur

25/07/1812:36

Shperndaje:


Emigranti shqiptar në Athinë Mondi Sinaj në një lidhje telefonike për Report Tv shprehet se autoritetet greke vijojnë operacionin e kërkimit për të zhdukurit nga zjarri masiv i dy ditëve të fundit në periferi të kryeqytetit grek.
E ndërsa deri tani zyrtarisht vetëm një shqiptare nga Leshnica e Sarandes është mes viktimave, Sinaj shprehet se mes të zhdukurve dyshohet se është edhe një familje nga Saranda dhe një i nga Tepelena.
Ai tha se banesa e familjes nga Saranda ishte djegur plotësisht, ndërsa të afërmit kanë humbur kontaktet me familjen shqiptare.
Sinaj tregon edhe sesi shpëtoi për mrekulli në momentin kur shkoi për të shpëtuar dy fëmijë shqiptarë që ishin të rrezikuar nga zjarri

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.