Sot 3 viktima dhe 151 raste të reja me COVID-19. Saranda 3 raste të reja

07/09/2017:04

Shperndaje:


151 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit.
Gjithashtu janë shëruar 80 pacientë, ndërsa fatkeqësisht kanë humbur jetën 3 persona.
Të shtruar në të dy spitalet COVID janë 198 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.
Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 824 testime për të dyshuar të prekur nga COVID-19, ku përfshihen edhe testime të kryera në laboratorët jo publike dhe janë identifikuar 151 qytetarë të prekur nga virusi.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 71 raste në Tiranë, 12 raste në Kavajë, 10 raste në Fier, 9 raste në Elbasan, 8 raste në Shkodër, 5 raste në Durrës, Lushnje, nga 4 raste në Divjakë, Fushë-Arrëz, Gramsh, nga 3 raste në Berat, Librazhd, Sarandë, 2 raste në Kukës, Gjirokastër, 1 rast në Krujë, Korçë, Has, Mallakastër, Kamëz, Pogradec.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.