Shënohet rasti i parë i koronavirusit në Thesproti, mjekohej në Filat

20/06/2022:15

Shperndaje:


Rasti i parë pozitiv i koronavirusit është shënuar edhe në Thesproti, pasi sipas informacioneve nga thespro.gr , një grua nga Paramithi u zbulua se ishte pozitive për virusin.
Gruaja aktualisht ndodhet në një dhomë të veçuar në spitalin e Filiatit me një të afërm.

Sapo u bë e njohur çështja, procesi i gjurmimit të kontakteve të saj është duke u zhvilluar, si dhe kontrolli i infermierëve që ranë në kontakt me të në spitalin e Filiatit.
Gruaja pritet të transportohet brenda natës në një spital referencë në Janinë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.