Sarandjoti Enea Lapa medalje të argjendtë në IBJJF Atlanta Winter International Open 2020

27/11/2014:31

Shperndaje:


Enea Lapa, shqiptari me origjinë nga Saranda, i cili tani jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara po ngjitet drejt majave të sportit “Brazilian Jiu Jitsu”.
Ai nuk e ka ndërmend të ndalet duke triumfuar në sukseset e tij, ku para pak ditësh rrëmbeu medaljen e argjent në kampionatin “IBJJF Atlanta Winter International Open 2020”
Enea në “IBJJF Atlanta Winter International Open 2020” zuri vendin e dytë (medalje argjendi) në peshën e tij dhe në të gjitha peshat gjithashtu.

Ndeshjen që fitoi ishte me finalizim (kundështari u dorezua). Ndërkohë në finalen e kategorisë së tij, humbi për në një diferencë prej 2 pikësh, kurse në finalen e të gjitha peshave humbi vetëm për një avantazh, shkruan tutje albinfo.ch.

Po ashtu, është bërë e ditur se në fundjavën e parë të dhjetorit, Enea Lapa do të marrë pjesë në kampionatin kombetar të SHBA-ve dhe pas dy javësh do të marrë pjesë në Kampionatin Boteror i cili do të jetë eventi kryesor i këtij viti


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.