Rikthehen te Butrinti Rugji, Xhibro dhe Nelaj

14/01/1718:49

Shperndaje:


Burime të Saranda Web pranë klubit të futbollit të Butrintit bëjnë të ditur se pranë ekipit të Butrintit janë rikthyer 3 nga ish lojtarët e ekipit.
Bëhet fjalë për për Rugjin, Xhibron dhe Mariglen Nelaj, lojtarë të cilët gjatë fazës së parë ishin aktivizuar me ekipin e Delvinës.
Me rikthimin e veteranëve, te ekipi është rikthyer optimizmi për ecuri të mbarë gjatë fazës së dytë, pse jo edhe për pretendime për rikthim në Kategori të Parë.
Gjithësesi gjendja ende mbetet e nderë, pasi lojtarët akoma nuk dinë se a do të paguhen gjatë vitit 2017 apo jo.
Pavarësisht se thuhet se Bashkia ka bërë gati një projekt-buxhet, ende nuk dihet asgjë se sa është shuma e parashikuar në këtë projekt-buxhet për sportet.BUTRINTI-DINAMO

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.