Raste me Koronavirus në Sarandë? Përgjigjia zyrtare

11/03/2019:35

Shperndaje:


Prej pasdites së djeshme në qytetin e Sarandës, Ksamil dhe rrethinat e tjera qarkullojnë fjalë se disa persona janë infektuar me koronavirus, duke futur në panik personat që mund të kenë patur kontakte të afërta me këta persona.

Lidhur me këtë shqetësim, Saranda Web është interesuar për sqarimin e këtyre rasteve dhe informimin e publikut.
Nga ana e specialistëve të Shëndetit Publik sqarohet se deri tani në Sarandë nuk ka asnjë person të prekur me koronavirus.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.