Protesta: Drejt Tiranës 1 autobus nga Saranda dhe 1 nga fshatrat

15/03/1920:48

Shperndaje:


Demokratët e Sarandës duket se nuk besojnë se qeveria do të rrezohet as me protestën e nesërme.
Të paktën kështu lexohet fakti se ndërsa në të gjithë vendin trumbetohet se protesta e nesërme do të jetë më e madhja, numri i protestuesve që do të nisen nga Saranda mëngjesin e nesërm do të jetë më i ulët në krahasim me 2 protestat e mëparshme.
Burime nga Dega e PD Sarandë bëjnë të ditur se në orën 5 të mëngjesit do të niset nga Saranda një autobus me anëtarë dhe militantë të kësaj partie, ndërsa 1 autobus tjetër do të niset nga Konispoli për të mbledhur të gjithë demokratët nëpër fshatrat e Konispolit, Livadhjasë dhe Finiqit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.