Përlot bashkëshortja e mjekut Ilirjan Draçi: “Vallë a nuk është jeta në borxh me ty”?

17/11/2013:28

Shperndaje:


Bashkëshorja e mjekut të njohur, Ilirjan Draçi, përlot me mesazhin e fundit para vdekjes nga koronavirusi të burrit të saj.
Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, ajo shkruan se mjeku Draçi pati një jetë të tërë plot mundime, duke vrapuar për jetën e të tjerëve me nxitim, dhe në fund iu desh të vraponte për jetën e tij.
Mesazhi i bashkëshortes:

Nje jete e tere plot mundime,
Duke vrapuar per jeten e te tjereve me nxitim, Sot te duhet te vraposh per jeten tende me guxim.

Valle, a nuk eshte jeta ne borxh me ty?

O Zot, ti qe na e jep dhe merr jeten,
Meshiroje robin tend qe nxitoi e smundi ta shijonte diellin tend ne lindje e perendim, jepi o Zot nje mundesi te dyte, te shoh driten tende perseri ne agim!
Amin!


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.