Pas Rigels Balilit, edhe Gjiknuri konfirmon ujësjellësin e Delvinës

06/10/1817:31

Shperndaje:


Gjate inaugurimit te punimeve per rikonstruksionin e stadiumit te Delvines, kryetari i bashkise Rigels Balili u shpreh se puna per fillimin e ujesjellesit te ri te Delvines do te nisi se shpejti dhe se ky projekt eshte ne fazen e fundit proceduriale, ate te tenderimit.
Pas takimeve qe ministri Gjiknuri ka patur diten e djeshme ne zonen e Sarandes dhe Delvines, sot ai ka publikuar nje status ku shprehet se edhe ujesjellesi i Delvines, i cili do te zgjidhi perfundimisht problemin me uje te pijshem ne kete qytet, do te jete gati se shpejti.
Rigels Balili ishte shprehur se me punimet ne stadiumin dhe ujesjellesin e Delvines, permbushen te gjitha premtimet e dhena perpara delvinjoteve 4 vjet me pare.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.