Pas publikimit në Saranda Web ndëhyrje në Urën e Gjovrakut

26/01/1922:59

Shperndaje:


Pas publikimit diten e djeshme ne Saranda Web per bllokimin e rruges qe lidh fshatrat Kalase dhe Tatzat me Saranden dhe Delvinen, diten e sotme eshte nderhyre ne uren e Gjovrakut, e cila ishte demtuar nga ujrat e rrembyeshem. 

Bashkia Delvine prej mengjesit te sotem ka marre masat per riparimin e demtimeve qe ka pesuar ura, nderkohe qe mesohet se puna do te vazhdoje per sistemimin e segmenteve te demtuara te rruges ne fshatrat Kalase dhe Tatzat.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.