Parku “Miqësia” vendoset në rrethim

01/08/196:47

Shperndaje:


Policia Bashkiake e Sarandes ka vendosur Parkun Miqesia ne rrethim.
Shiratat e vendosur ne kete park paralajmerojne se ne kete park eshte kryer dizinfektim dhe se ne park ndalohet hyrja e cdo personi.
Keto veprime kane ardhur pasi parku ishte kthyer ne nje kamp te vertete perqendrimi te te gjithe lypsave te ardhur ne Sarande nga e gjithe Shqiperia, madje edhe nga Kosova.
Qytetaret shpeshhere jane ankuar per gjendjen ne te cilen ishte katandisur Parku Miqesia, ankesa te cilat duket se perfundimisht moren nje zgjidhje.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.