Nuk tërhiqen studentët, nesër “pushtojnë” Ekonomikun

12/12/1819:57

Shperndaje:


 

Pavarësisht se protesta e studentëve në Sarandë ditën e sotme kishte një pjesmarrje shumë të ulët në krahasim me ditën e djeshme për shkak të ndërhyrjeve pranë studentëve dhe familjarëve të tyre nga ana e pushtetarëve, studentët shpreh të vendosur për të vijuar protestat.

Mëngjesi i nesërm do t`i gjejë studentët në dyert e shkollës Antoni Athanas, për të bashkuar me protestën e tyre edhe nxënës të kësaj shkolle.

Gjatë ditës së sotme nxënësit e Antoni Athanas kanë kërkuar të bashkohen me protestën, por që u penguan nga drejtoresha e kësaj shkolle, duke mbyllur portën me celës.  

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.