Nga 24 dhjetori deri më 4 janar ora policore fillon në 20:30

21/12/2014:52

Shperndaje:


Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një konferencë për mediat njoftoi se nga data 24 dhjetor, lëvizja nuk do të lejohet duke nisur nga ora 20:30.
“Kemi vendosur kufizimin e lëvizjes nga ora 20:30 deri në 06:00, nga 24 dhjetori deri në 4 janar. Përjashtim bëjnë ata që duhet të lëvizin për arsye shëndetësore apo pune”, tha ministrja.
“Edhe aktiviteti i bareve dhe restoranteve do të kufizohet në këtë fashë orare”, shtoi Manastirliu.

Gjithashtu, Komiteti Teknik ka vendosur të pezullojë fluturimet me Britaninë e Madhe, pas përhapjes së llojit të ri të COVID.

“Nisur nga rekomandime e vendorua për të kufizuar rriskun e përhapjes pezullimin e fluturimeve me Britaninë e Madhe. Nga 21 dhjetor deri në 6 janar. Vendoset masa e karaninës së e detyrueshme për qytetarët që vijnë nga Britania e Madhe 14 ditë”, tha ministrja.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.