Në orën 15:00 i jepet Lamtumira Armandit

27/02/197:16

Shperndaje:


Familja e Hysen Hysit ka njoftuar se ceremonia e Lamtumirës për Armandon do të mbahet në orën 15:00
Kreu i Hipotekës së Sarandës Armand Hysi ka humbur jetën pas një infrakti kardiak që ka pësuar në vendin e punës.
Armand Hysi ishte emëruar në këtë detyrë vetëm pak muaj më parë dhe brenda një kohe të shkurtër kishte arritur ta kthente zyrën e Hipotekës në një nga institucionet më të suksesshme të Sarandës.
Armand Hysi ishte gjithashtu anëtar i Këshillit Bashkiak të Sarandës dhe Petagog në Universitetin “Eqerem Cabej” në Gjirokastër.
Ende nuk jepet detaje rreth ceremonisë, nëse kortezhi mortor do të ndalet përpara Zyrës së Hipotekës, aty ku Armando punoi për pak muaj, por me një ndershmëri që do ta bëj emrin e tij të paharruar.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.