Në kërkim për përndjekjen e një 13-vjeçareje, arrestohet 35-vjeçari

09/05/2314:22

Shperndaje:

Një 35-vjeçar i shpallur në kërkim për përndjekje, është vënë në pranga nga policia e Beratit.

Nga të dhënat paraprake bëhet me dije se Aljon Pasho është dënuar me 4 vjet e 5 muaj burgim nga Gjykata e Sarandës, pasi në vitin 2018 ka përndjekur një 13 vjeçare në Sarandë.

Shërbimet e Policisë Dimal kishin siguruar informacione se një shtetas i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Sarandë ishte strehuar në një banesë në qytetin e Dimalit.

Bazuar në këto infomacione dhe në kuadër të kontrolleve të shtuara për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe për kapjen e shtetasve në kërkim, shërbimet e Stacionit të Policisë Dimal, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponja”, pas koordinimit të informacioneve me Komisariatin e Policisë Sarandë, kanë kapur dhe vënë në pranga Aljon Pashon, i cili ishte strehuar në banesën e një të afërmi.

Veprimet e mëtejshme procedurale për këtë shtetas do të kryhen nga Komisariati i Policisë Sarandë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.