Ndahet nga jeta publicisti dhe gazetari Ideal Serjani

17/09/2314:29

Shperndaje:

Gazetari dhe publicisti i mirënjohur sarandiot Ideal Serjani u nda nga jeta diten e sotme në moshën 75 vjeç.

Lajmi u be i ditur nga familjare te tij ne rrjetet sociale. Ideal Serjani do te kujtohet si nje ze i fortë kritik i gazetarise lokale duke punuar edhe ne disa media kombëtare, kryesisht ne gazeten 55.

Ideal Serjani lindi më 1948 në fshatin Sasaj të krahinës së Bregdetit të Poshtëm të rrethit të Sarandës. Mësimet e para i mori në vendlindje dhe ne Piqeras. Më 1967 mbaroi shkollën e mesme padagogjike “Jani Minga” te Vlorës. Më 1976 mbaroi studimet e larta pèr giuhë – letërsi prane ILP Shkoder (Filiali Girokastër).

Me publicistike eshtë marrë qysh nga viti 1971. Vitet e fundit ka punuar si mësues ne shkollën e mesme Ksamil.

Saranda Web shpreh ngushellimet e thella familjes dhe miqve të tij.

SARANDA WEB TV – 24 ORË ONLINE

Website Saranda Web

Facebook Saranda Web

Instagram saranda.web

Youtube sarandaweb

Twitter Saranda Web

Tiktok saranda.web

Pinterest sarandaweb

Linktree sarandaweb

in sarandaweb


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.