Moti i keq në Greqi: Autoritet thirrje banorëve të ngjiten në vende të larta (Video tronditëse)

10/11/2012:47

Shperndaje:


Tetë persona , pesë të rritur dhe tre të mitur, janë shpëtuar nga zjarrfikësja duke u përpjekur të merren me situatat ekstreme që kanë shkaktuar përsëri fenomenet e rënda të motit që mbizotërojnë në pjesën verilindore të Heraklion, që nga mëngjesi i sotëm.

Shërbimi Zjarrfikës dhe EMAK arritën të shpëtojnë në tetë raste, njerëz që ishin bllokuar brenda automjeteve apo edhe në shtëpitë e tyre që ishin përmbytur nga uji i shiut.
Gjashtëdhjetë zjarrfikës me njëzet automjete të Brigadës së Zjarrfikësve janë në këmbë, ndërsa me kalimin e kohës dhe shiu në intervale bëhet më intensiv, edhe operacionet e Brigadës së Zjarrfikësve bëhen me shumë vështirësi.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.