Ministri Dervishaj: Rruga e Kardhiqit rifillon së shpejti

07/04/179:43

Shperndaje:


Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj gjatë një vizite në Sarandë u shpreh se punimet në rrugën Kardhiq-Delvinë do të rifillojnë së shpejti.
– Jemi duke përfunduar projektin me P.P.P për rrugën Kardhiq-Delvinë, – u shpreh Devishaj.
Aksi Kardhiq–Delvinë ka një gjatësi rreth 34 km.
Deri më tani janë përfunduar 7.6 km nga Ura e Kardhiqit në drejtim të Fushë Bardhës (Delvinë) dhe 9.7 km nga Delvina në drejtim të Vergos (Ura e Kardhiqit).
Sot në këtë aks mbetet e pa financuar një segment rrugor rreth 16.7 km, e cila kërkon një investim prej 40 milionë dollarë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.