Merr fund historia 15-vjeçare e Globit të Sarandës

08/05/2014:43

Shperndaje:


Një ndër objektet më të debatuara në Sarandë nga sot nuk ekziston më.
Globi, i ndërtuar në vitin 2005, gjatë fushatës elektorale kur në Sarandë kandidonte ish-kryeministri Fatos Nano, është shkatërruar ditën e sotme.

Heqja e Globit ishte një ndër të vetmet ndryshime që sillte në Bulevard Projekti i rikonstruksionit.
Globi fillimisht u ndërtua për të funksionuar si një zyrë turistike për qytetin, por që më pas u shndërrua në një pikë shitje suveniresh dhe librari.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.