Mbyllen kufijtë, nga nesër në 06:00 Shqipëria në karantinë nga koronavirusi

14/03/2021:05

Shperndaje:


Nga ora 06:00 e së dielës (nesër) qeveria do të shtrijë “shtetrrethimin” në të gjithë territorin.
Në perimetrin e blinduar do të këputen lidhjet mes këtyre qyteteve për autobusët, apo makinat private, do të qarkullojnë vetëm automjetet që hyjnë në kategoritë e lejuara.

Ndërkohë që Shqipëria është në karantinë totale, pasi bllokoi edhe kufijtë me fqinjët.
Kufiri është bllokuar me Italinë, Malin e Zi, Kosovën, Maqedoninë dhe Greqinë.
Në vend janë mbyllur baret e restorantet në të gjithë vendin, përfshirë palestrat, fast-food, aktivitetet kulturore, nuk lejohen grumbullimet masive të njerëzve, etj.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.