Masat shtrënguese po hiqen, por KUJDES!

11/05/208:48

Shperndaje:


Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë thirrje për kujdes të shtuar pas lehtësimit të masave që do të nisin nga dita e sotme.

Manastirliu thotë se është shumë e rëndësishme të ruajmë veten dhe të tjerët, teksa ka publikuar edhe disa rregulla që duhet të ketë parasysh secili prej nesh.

Rregullat e publikuara nga ministrja

-Qëndroni në shtëpi sa më shumë të mundemi
-Nëse keni mundësi punoni nga shtëpia
-Kufizoni kontaktet me personat e tjerë
-Kur dilni ruani distancën për të paktën 1.5 metrash
-Lani rregullisht duart


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.