Masat kundër koronavirusit: Bashkia Sarandë mbyll Tregun Ushqimor në Sarandë

12/03/2011:49

Shperndaje:


Bashkia Sarandë ka marrë vendimin për mbylljen e Tregut Ushqimor ditën e nesërme.
Kjo masë merret në kuadër të masave për mbrojtjen ndaj koronavirusit dhe është njoftuar nëpërmjet facebook.

Te nderuar tregtare te produkteve bujqesore, bleres dhe banore prane tregut fahatar ne Sarande. Ju bejme me dije se diten e neserme, e permte, 13 mars 2020, ky treg nuk do te funksionoje, pasi mjedisi perpara tij, do t’i nenshtrohet sot, me 12 mars 2020, dezinfektimit, në kuader te masave per moslejimin e perhapjes se koronavirusit.
Faleminderit per mirekuptimin dhe bashkepunimin!
Frike jo,kujdes po.
#Sëbashkudotiadalim

BASHKIA SARANDE


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.